تبلیغات
روزانه ( جدیدترین استخدامها ) - آغاز ثبت نام كنكور كارشناسی ارشد سراسری سال 93
روزانه ( جدیدترین استخدامها )
خدا همیشه با ما و مراقب ماست !

سازمان سنجش آموزش كشور بدین وسیله به اطلاع كلیه متقاضیان شركت در آزمون ورودی تحصیلات تكمیلی (دوره‌های كارشناسی ارشد ناپیوسته داخل) سال 1393 و المپیاد علمی دانشجویی كشور می‌رساند كه ثبت نام برای شركت در آزمون مذكور منحصراً بصورت اینترنتی از ساعت 16روز یكشنبه مورخ 12/8/92 آغاز و در ساعت 24 روز یكشنبه مورخ 19/8/92 پایان می‌پذیرد. لذا كلیه داوطلبان متقاضی ثبت نام كه دارای شرایط عمومی واختصاصی به شرح ذیل می‌باشند، می‌توانند در آزمون مذكور ثبت نام و شركت نمایند.

شرایط ثبت‌نام‌:

ثبت‌نام برای آزمون ورودی تحصیلات تكمیلی (دوره‌های كارشناسی ارشد ناپیوسته داخل) سال 1393 از  روز یك‌شنبه مورخ 12/8/1392 آغاز و در ساعت 24:00 روز یك ‌شنبه مورخ 19/8/1392 پایان می‌پذیرد.

علاقمندان به تحصیل در آزمون مذكور می بایست ضمن اطلاع از شرایط عمومی و اختصاصی، مقررات وظیفه عمومی، مقررات مربوط به ضوابط ثبت‌نام اتباع غیر ایرانی و توضیحات مربوط به سهمیه رزمندگان كه در دفترچه راهنمای ثبت‌نام این آزمون درج شده (این دفترچه از سایت این سازمان قابل دریافت می‌باشد) در صورتی كه دارای شرایط مندرج در دفترچه می‌باشند، می‌توانند به عنوان داوطلب مقطع كارشناسی ارشد حداكثر در دو رشته امتحانی (رشته امتحانی اصلی و رشته امتحانی شناور طبق ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای آزمون) متقاضی ادامه تحصیل شوند. 

ثبت‌نام‌ برای‌ شركت‌ در آزمون ‌سال 1393، منحصراً به روش ذیل امكان پذیر می‌باشد:

1- مراجعه به سایت سازمان به نشانی:(www.sanjesh.org2-دریافت دفترچه راهنمای ثبت‌نام (دفترچه شماره 1) از سایت سازمان. 3- آماده نمودن مدارك و اطلاعات مورد نیاز جهت ثبت‌نام. 4- با توجه به اینكه پرداخت هزینه ثبت‌نام منحصراً بصورت اینترنتی انجام می‌گیرد، داوطلبان لازم است به وسیله كارت‌های بانكی عضو شبكه شتاب كه پرداخت الكترونیكی آنها فعال می‌باشد با مراجعه به سایت سازمان و پرداخت مبلغ 178.000 (یكصد و هفتاد و هشت هزار) ریال به عنوان وجه ثبت‌نام شركت در آزمون یك كدرشته امتحانی، نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند. 5- داوطلبانی كه علاوه بر رشته‌ انتخابی‌ یا امتحانی‌ اصلی (رشته‌ اول‌) علاقه‌مند به‌ شركت در رشته‌ امتحانی‌ دوم ‌می‌باشند، ضرورت‌ دارد كه‌ كدرشته‌ امتحانی دوم را نیز در بند مربوط در تقاضانامه درج ‌نمایند. این دسته از داوطلبان می‌بایست برای رشته امتحانی‌ دوم یك‌ كارت اعتباری دیگر ، به مبلغ 178.000 (یكصد و هفتاد و هشت هزار) ریال علاوه بر كارت اعتباری اول خریداری نمایند.

 

تذكر: داوطلبان متقاضی ثبت‌نام و شركت در آزمون چنانچه علاقمند به شركت در گزینش رشته‌های تحصیلی دانشگاه پیام نور و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی هستند، لازم است ضمن اطلاع از رشته‌های امتحانی كه دانشگاه پیام نور و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی در آنها پذیرش می‌كنند (مطابق مندرجات دفترچه ثبت‌نام) علاوه بر پرداخت مبالغ ثبت‌نام، نسبت به پرداخت مبلغ 58.000 (پنجاه و هشت هزار) ریال دیگر نیز برای دوره‌های مذكور، برای اعلام علاقمندی اقدام نمایند.

دستورالعمل و نحوه تكمیل تقاضانامه ثبت نام اینترنتی:

به داوطلبان توصیه می‌شود مطابق دستورالعمل مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام، ابتدا فرم پیش نویس تقاضانامه مندرج در دفترچه مذكور را تكمیل نموده و سپس بر اساس فرم پیش نویس با مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش كشور اطلاعات لازم را بر اساس بندهای برنامه نرم افزاری ثبت نام وارد نمایند. ضمناً راهنمای جامع نحوه تكمیل فرم در برنامه نرم افزاری ثبت نام اینترنتی موجود است و داوطلبان برای كسب اطلاع بیشتر می توانند به این راهنما مراجعه نمایند. ضمناً داوطلبان لازم است در درج اطلاعات ثبت‌نام دقت نمایند. بدیهی است در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در موارد قید شده در تقاضانامه ثبت‌نام با مدارك داوطلب درصورت پذیرفته‌شدن در آزمون قبولی وی (كان لم یكن) تلقی‌شده و از ادامه تحصیل داوطلب جلوگیری خواهد شد.

زمان توزیع كارت اینترنتی و محل آزمون:

بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده آزمون تحصیلات تكمیل 1393 در روزهای چهارشنبه ،پنجشنبه و جمعه مورخ 16، 17 و 18/11/92 برگزار خواهد شد.داوطلبان لازم است از روز دوشنبه مورخ 14/11/92 لغایت روز جمعه مورخ 18/11/92 حسب موردوباتوجه به تاریخ برگزاری آزمون هركد رشته امتحانی با مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش كشور نسبت به تهیه پرینت كارت شركت در آزمون و راهنمای شركت در آزمون اقدام نمایند. محل آزمون داوطلبان بر اساس استان و شهرستان محل اقامت مندرج در بند 35 تقاضانامه تعیین می گردد. لذا مقتضی است داوطلبان با مراجعه به جدول شماره 1 دفترچه راهنمای ثبت نام و درج كد مربوط به استان و شهر محل اقامت در تقاضانامه ثبت نام اقدام نمایند.

برگزاری‌ المپیاد علمی‌ دانشجویی‌ كشور:

داوطلبان می‌توانند همزمان ‌با برگزاری‌ امتحانات‌ آزمون ‌ورودی تحصیلات‌ تكمیلی (دوره‌های ‌كارشناسی ‌ارشد ناپیوسته ‌داخل‌) سال 1393، در اولین ‌مرحله آزمون المپیاد علمی دانشجویی‌ كشور براساس شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنما در آزمون شركت نمایند. 

توصیه‌های‌ مهم‌:

1- داوطلبان برای اطلاع از مقررات وظیفه عمومی ،شرایط و ضوابط استفاده از سهمیه ایثارگران و همچنین شرایط و ضوابط  ثبت‌نام اتباع خارجی به سایت سازمان  سنجش، دفترچه راهنمای شماره 1 مراجعه نمایند.

2- به داوطلبان توصیه می‌شود در انتخاب كدرشته‌های امتحانی (اول و دوم) و همچنین شهرستان محل حوزه امتحانی خود دقت لازم را مبذول فرمایند. لذا پس از اتمام زمان مهلت قانونی ثبت‌نام و ویرایش اطلاعات، به درخواست‌های داوطلبان مبنی بر اصلاح و یا جابجایی ترتیب اثر داده نخواهد شد.

3- كلیه‌ فارغ‌التحصیلانی‌ كه‌ مقطع‌ كارشناسی‌ ارشد یا دكترای‌ خود را به‌ پایان‌ رسانیده‌اند و از لحاظ نظام وظیفه منعی ندارند، در صورت‌ تمایل‌ به ‌شركت‌ در رشته‌ دیگری‌ به‌ جز رشته‌ فارغ‌التحصیلی‌، لازم‌ است‌ نسبت‌ به‌ تكمیل‌ تقاضانامه‌ بر اساس‌ مقطع‌ كارشناسی‌ اقدام‌ نمایند. ضمن اینكه لازم است به تذكر مهم ذیل بند «الف» مندرج در بند مراحل آزمون كه در دفترچه راهنما، توضیح داده شده است توجه نمایند.

4- توصیه‌ می‌شود داوطلبان پس از تكمیل تقاضانامه و دریافت شماره پرونده 7 رقمی و كد رهگیری 16 رقمی یك نسخه پرینت از تقاضانامه تهیه و نزد خود نگهداری نمایند.

5- هرگونه‌ تغییر اعم از وضعیت رشته‌های امتحانی و شرایط و ضوابط اعلام شده مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام از طریق‌ نشریه پیك‌ سنجش‌ (هفته‌نامه خبری‌ و اطلاع‌رسانی‌ سازمان ‌سنجش‌)، سایت سازمان سنجش و در صورت لزوم ‌از طریق رسانه‌های گروهی ‌اعلام ‌خواهد شد. 

6- در صورت‌ لزوم‌ داوطلبان می‌توانند با شماره تلفن‌های: 9-8923595‌8-021 با روابط عمومی ‌سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ كشور تماس‌ حاصل‌ نمایند و یا از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی (غیرحضوری) سازمان اقدام نمایند.

 طبقه بندی: اخبار دانشگاهی، 
ارسال توسط Admin
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
امکانات جانبی

قالب وبلاگ