تبلیغات
روزانه ( جدیدترین استخدامها ) - آغاز ثبت نام كنكور دكتری سراسری سال 93
روزانه ( جدیدترین استخدامها )
خدا همیشه با ما و مراقب ماست !

مرتبه
تاریخ : شنبه 2 آذر 1392

سازمان سنجش آموزش كشور بدین وسیله به اطلاع كلیه متقاضیان شركت در آزمون ورودی دوره دكتری (نیمه متمركز) سال 1393 می رساند كه ثبت نام برای شركت در آزمون مذكور از طریق سایت این سازمان از روز سه شنبه 05/9/92 آغاز و در روز دوشنبه 11/9/92 پایان می‌پذیرد. لذا كلیه داوطلبان متقاضی كه دارای شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام این آزمون می باشند، ( دفترچه راهنما از ساعت 18 روز شنبه 2/9/92 بر روی سایت سازمان قرار خواهد گرفت ) می‌توانند در آزمون مذكور ثبت نام و شركت نمایند.

شرایط ثبت نام:

الف) ثبت‌نام برای آزمون ورودی دكتری (Ph.D) سال 1393 در محدوده زمانی 5/9/92 الی 11/9/92 صورت خواهد گرفت.

ب) هر داوطلب ‌بر اساس ‌علاقه ‌فقط می‌تواند منحصرا" در یك كدرشته‌ امتحانی متناسب با مدرك فارغ التحصیلی(بر اساس ضوابط مندرج در دفترچه راهنما) ‌ ثبت‌نام‌ و در آزمون‌ مربوط شركت‌ نماید.

ج) داوطلبان لازم است پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنما شخصاً به سایت این سازمان به نشانی: www.sanjesh.org به ‌منظور ثبت‌نام‌، مراجعه و نسبت به تكمیل تقاضانامه ثبت‌نامی اینترنتی اقدام نمایند.

د) برای ثبت‌نام‌ در آزمون ‌سال 1393، اقدامات ذیل بایستی صورت پذیرد:

1- مراجعه به سایت اینترنتی سازمان سنجش آموزش كشور به نشانی: www.sanjesh.org.

2- دریافت دفترچه راهنمای ثبت‌نام (دفترچه شماره 1) از سایت سازمان.

3- آماده نمودن مدارك و اطلاعات مورد نیاز جهت ثبت‌نام.

4- پرداخت هزینه ثبت نام و دریافت رمز ورود برای ثبت نام :

با توجه به اینكه پرداخت هزینه ثبت‌نام بصورت اینترنتی انجام می‌گیرد، داوطلبان لازم است به وسیله كارت‌های بانكی عضو شبكه شتاب كه پرداخت الكترونیكی آنها فعال می باشد با مراجعه به سایت سازمان و پرداخت مبلغ 315.000 (سیصد و پانزده هزار) ریال به عنوان وجه ثبت‌نام شركت در آزمون یك كدرشته امتحانی، نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند.

تبصره: به منظور ایجاد تسهیلات بیشتر برای پرداخت هزینه ثبت‌نام لینك پرداخت هزینه از روز شنبه مورخ 2/9/92 در سایت این سازمان فعال شده و داوطلبان می‌توانند از این تاریخ نسبت به پرداخت هزینه ثبت‌نام اقدام نمایند.

هـ‍ ) تذكرات‌ مهم:

1- مندرجات فرم تقاضانامه باید دقیق و صادقانه تكمیل شود.

2- مسئولیت‌ صحت‌ كلیه‌ مندرجات‌ تكمیل‌ شده‌ (مندرجات‌ فرم‌ تقاضانامه) به‌ عهده‌ داوطلب‌ خواهد بود.

3- پس از پایان مهلت مرحله ویرایش اطلاعات تقاضانامه (5/9/92 لغایت 13/9/92)، اعمال هیچگونه تغییری در مندرجات فرم‌ تقاضانامه‌ ثبت‌نام امكان‌پذیر نمی‌باشد، بنابر این‌ داوطلب‌ باید در زمان تكمیل اطلاعات تقاضانامه نهایت دقت را بكار گیرد.

4- هر زمان‌ مشخص‌ شود كه‌ داوطلب،‌ حقایق‌ را كتمان‌ نموده‌ یا واجد یكی‌ از شرایط و ضوابط مندرج‌ در  دفترچه‌ راهنما  نمی‌باشد، در هر مرحله‌ای‌ از آزمون‌ (ثبت‌نام‌، شركت‌ در آزمون‌، پذیرفته‌شدن‌، حین‌ تحصیل‌ در دانشگاه ‌و ...) محروم‌ خواهد شد.

دستورالعمل و نحوه تكمیل تقاضانامه ثبت نام اینترنتی:

به داوطلبان توصیه می شود مطابق دستورالعمل مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام ،ابتدا فرم پیش نویس تقاضانامه مندرج در دفترچه مذكور را تكمیل نموده و سپس بر اساس فرم پیش نویس با مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش كشور اطلاعات لازم را بر اساس بندهای برنامه نرم افزاری ثبت نام وارد نمایند.ضمناً راهنمای جامع نحوه تكمیل فرم در برنامه نرم افزاری ثبت نام اینترنتی موجود است و داوطلبان برای كسب اطلاع بیشتر می توانند به این راهنما مراجعه نمایند.ضمناً داوطلبان لازم است در درج اطلاعات ثبت نام دقت نمایند.بدیهی است در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در موارد قید شده در تقاضانامه ثبت نام با مدارك داوطلب ، در صورت پذیرفته شدن در آزمون قبولی وی (كان لم یكن) تلقی شده و از ادامه تحصیل داوطلب جلوگیری خواهد شد.

 

زمان توزیع كارت ،برگزاری و محل آزمون:

بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده آزمون ورودی دكتری (Ph.D) سال 1393 در روز جمعه مورخ 16/12/92 برگزار خواهد شد. داوطلبان لازم است از روز سه شنبه مورخ 13/12/92 لغایت روز پنجشنبه مورخ 15/12/92 با مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش كشور نسبت به تهیه پرینت كارت ورود به جلسه و راهنمای شركت در آزمون اقدام نمایند.محل آزمون داوطلبان بر اساس استان و شهرستان محل اقامت مندرج در تقاضانامه تعیین می گردد.لذا مقتضی است داوطلبان با مراجعه به جدول شماره 2 دفترچه راهنمای  ثبت نام و درج كد مربوط به استان و شهر محل اقامت در تقاضانامه ثبت نام اقدام نمایند.

 

اعلام نتایج:

1- نتایج اولیه آزمون به صورت كارنامه تنظیم و در دهه سوم فروردین ماه 1393 از طریق سایت سازمان سنجش منتشر می گردد.

2- انتخاب رشته محلهای تحصیلی برای آندسته از داوطلبانی كه بر اساس نتایج اولیه مجاز به انتخاب رشته می شوند منحصرا" از طریق سایت سازمان در نیمه اول اردیبهشت ماه 1393 صورت خواهد گرفت.

3- معرفی شدگان چند برابر ظرفیت كد رشته محلهای تحصیلی برای شركت در مصاحبه دانشگاهها و موسسات آموزش عالی با توجه به كد رشته محلهای انتخابی و نمرات آزمون در نیمه دوم اردیبهشت ماه 1393 از طریق سایت سازمان بصورت كارنامه منتشر خواهد شد.

4- فهرست اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون در نیمه اول شهریور ماه 1393 بر روی سایت سازمان قرار می گیرد.

نـكات مـهم‌:

1) گزینش نهایی در این آزمون بر اساس 30% نمره آزمون و 70% نمره مصاحبه دانشگاهها و موسسات آموزش عالی انجام خواهد شد.

2) آزمون منحصراٌ در یك نوبت (یك جلسه) در روز جمعه مورخ 16/12/92 برگزار خواهد شد و داوطلبان می‌بایست به كلیه دروس (زبان خارجی، استعداد تحصیلی و دروس تخصصی) در همین نوبت پاسخگویی نمایند. ضمناٌ ضریب آزمون درس زبان خارجی در كلیه گروههای آزمایشی یك (1) می‌باشد.

3) آزمون دروس امتحانی به صورت تستی بوده و كلیه دروس دارای نمره منفی می باشد.

4) با توجه به تأثیر 20 درصدی معدل دوره‌های كارشناسی و كارشناسی ارشد در محاسبه نمره كل آزمون كتبی اكیداً توصیه می‌گردد كه داوطلبان، معدل دوره كارشناسی و كارشناسی ارشد خود را با توجه به بند «س» قسمت تعاریف در دفترچه راهنما با دقت درج نمایند. شایان ذكر است معدل‌های كارشناسی و كارشناسی ارشد تراز شده و میانگین وزنی آنها تأثیر بیست درصدی در نمره كل آزمون كتبی داوطلبان خواهد داشت.

5) اگر از طریق كافی‌نت اقدام به ثبت‌نام می‌نمایید، تأكید می‌شود كه تمامی مراحل ورود اطلاعات ثبت‌نامی را شخصاً انجام دهید و یا بر انجام امور مربوط، در كافی‌نت نظارت مستقیم داشته باشید.

6) با توجه به ورود اطلاعات ثبت‌نامی توسط متصدیان كافی‌نت‌ها، متأسفانه اطلاعات معمولاً با اشتباهاتی در تقاضانامه درج می گردد،كه مسئولیت هرگونه خطا در این مورد متوجه شخص داوطلب است و سازمان سنجش آموزش كشور به هیچ وجه امكان اصلاح اشتباهات مذكور را نداشته و هیچگونه عذری پذیرفته نخواهد شد.

7) توصیه‌ می‌شود داوطلبان پس از تكمیل تقاضانامه ، دریافت شماره پرونده 6 رقمی و كدپیگیری 16 رقمی یك نسخه پرینت از تقاضانامه تهیه و نزد خود نگهداری نمایند.

8) هرگونه‌ تغییری‌ از طریق‌ نشریه پیك‌ سنجش‌ (هفته‌نامه خبری‌ و اطلاع‌رسانی‌ سازمان ‌سنجش‌)، سایت سازمان سنجش و در صورت لزوم ‌از طریق رسانه‌های گروهی ‌اعلام ‌خواهد شد. 

9) در صورت‌ لزوم‌ داوطلبان می‌توانند در ساعات اداری با شماره تلفن‌های: 9-8923595‌8-021 با روابط عمومی ‌سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ كشور تماس‌ حاصل‌ نمایند و یا از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی (غیرحضوری) سازمان اقدام نمایند

 
روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشورطبقه بندی: اخبار دانشگاهی، 
ارسال توسط Admin
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
امکانات جانبی

قالب وبلاگ