تبلیغات
روزانه ( جدیدترین استخدامها ) - آگهی استخدام قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران سال 92 + اعلام نتایج
روزانه ( جدیدترین استخدامها )
خدا همیشه با ما و مراقب ماست !

اطلاعیه دادگستری جمهوری اسلامی ایران در خصوص آزمون استخدامی سال 92

الف - شرایط عمومی استخدام
1- تابعیت جمهوری اسلامی ایران.
2- نداشتن سابقه محكومیت جزائی مؤثر.
3- عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر.
4- داشتن توانائی جسمی و روانی متناسب با شغل مورد درخواست و عدم ابتلا به بیماری‌های مسری به تشخیص پزشك قانونی یا پزشك معتمد دادگستری جمهوری اسلامی ایران
5- اعتقاد به دین مبین اسلام و یا یكی از ادیان رسمی مصرّح درقانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
6- التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
7- نداشتن منع استخدامی در دستگاه های دولتی به موجب آراء مراجع قانونی.
8- انجام خدمت دوره ضرورت یا معافیت دائم برای آقایان
9- دارا بودن مدرك تحصیلی دانشگاهی با معدل حداقل 14 و بالاتر برای رشته‌های غیر فنی و مهندسی و حداقل معدل 12 برای رشته‌های فنی و مهندسی

تذكر1: رشته‌های شغلی فنی مهندسی عبارتند از: كاردان برق، مهندس برق، مهندس راه و ساختمان، كاردان ارتباطات و مخابرات، كاردان تاسیسات، مهندس تاسیسات

 

تذكر 2: متقاضیان شركت در آزمون می بایست بعد از پایان ثبت نام الكترونیكی (اینترنتی) كد رهیگیری خود را یادداشت نموده و تا پایان مراحل استخدام نزد خود نگهدارند. ضمنا ورود مجدد به سایت و دریافت كارت ورود به جلسه آزمون و اطلاع از نتیجه آزمون فقط با استفاده از كد رهگیری امكان پذیر خواهد بود.


 


ب - مهلت و نحوه ثبت نام:
1- ثبت نام از طریق اینترنت انجام خواهد شد. متقاضیان واجد شرایط می بایست به سایت (www.modiriat.org و یا www.dadiran.ir) مراجعه و مراحلثبت نام را از تاریخ 12/09/92 حداكثر تا تاریخ 23/09/92طی نمایند و نسبت به واریز مبلغ 114000 ریالبه صورت الكترونیكی و از طریق كارتهای بانكی متصل به شبكه شتاب به عنوان حق شركت در آزمون استخدام اقدام نمایند (ایثارگران از پرداخت 50% مبلغ مذكور معاف می باشند.)
2- ثبت نام و پرداخت وجه به هیج عنوان موجب ایجاد تعهد استخدامی برای دستگاه نمی شود.
3- به مدارك ناقص ترتیب اثر داده نخواهد شد ضمنا وجوه پرداختی به هیچ وجه مسترد نمی شود.

 

ج- تذكرات:

1-رزمندگان با سابقه حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه‌ها و همسر و فرزندان آنان و فرزندان جانبازان زیر بیست و پنج درصد(25%) و آزادگان زیر یك سال اسارت به شرط دارابودن شرایط مذكور درآگهی از اولویت مقرر در قانون جامع حمایت از ایثارگران برخوردار خواهند بود.
2- كاركنان قرارداد كار معین دادگستری جمهوری اسلامی ایران كه در آزمونتبدیل وضع به پیمانی مورخ 17/03/92 قبول شده‌اند حق شركت در آزمون سراسری را ندارند
3 - افرادیكه بطور پیوسته با شوراهای حل اختلاف همكاری داشته‌اند به شرط اشتغال و دارابودن شرایط مندرج در آگهی متناسب با سابقه خدمت حداكثر از 5 امتیازدر آزمون عمومی برخوردار خواهند بود. (بابت هر یك سال سابقه خدمت، یك امتیاز)
4- معلولین عادی به شرط دارابودن سایرشرایط مندرج دراین دفترچه (علی‌الخصوص بند 4 شرایط عمومی استخدام) از 3% سهمیه قانونی بهره‌مند خواهند بود.
5- داوطلبان بومی در صورت كسب حد نصاب نمره لازم و داشتن شرایط مندرج در آگهی تاسقف 50% مجوزهای استخدامی از اولویت لازم برخوردار می‌باشند و رقابت در بین افراد بومی همان مناطق انجام خواهد شد. چنانچه نسبت به باقیمانده سهمیه، سایر افراد بومی رتبه لازم را در بین كلیه افراد كسب كرده باشند امتیاز فوق مانع از جذب آنها به میزان بیشتر از 50% سهمیه نخواهد شد.

داوطلبان بومی به افرادی اطلاق می‌شودكه دارای یكی از شرایط مندرج در بند‌های ذیل باشند
• محل تولد آنها با محل جغرافیایی مورد درخواست (استان مورد تقاضا) یكی باشد
• حداقل 5 سال از سنوات تحصیلی داوطلب (ابتدایی، راهنمایی یا دبیرستان) به صورت پیوسته در استان مورد درخواست گذرانده شده باشد.
• فرزندان كاركنان نیروهای مسلح درصورتیكه محل 3 سال از سنوات تحصیلی آنها (اعم از ابتدایی، راهنمایی و یا دبیرستان) با استان مورد تقاضا یكی باشد نیز بومی تلقی می‌شوند.6 –حافظان قرآن دارای درجات (1 تا 5)از ده درصد امتیاز در امتحان عمومی و به همین میزان، در امتحان تخصصی یا مسابقه تخصصی یا مصاحبه تخصصی بهره مند خواهند شد.
7- مشمولین بندهای1 ، 2 ، 3 ،4 و5قسمت جضروریست گواهی لازم را از مراجع ذیصلاح حسب مورد اخذ و پس از قبولی در آزمون، همراه با سایر مدارك به دادگستری استان مربوطه ارسال نمایند. ضمناً اعضای خانواده محترم جانبازان زیر 25% و آزادگان زیر یك سال اسارت درصورت دارابودن كارت شناسایی معتبر از بنیاد شهید و امور ایثارگران تصویر آن را ضمیمه، درغیراینصورت گواهی لازم را از بنیاد مذكور اخذ و ارسال نمایند.

توضیح اینكه به استناد ماده 21 قانون جامع حمایت از ایثارگران، افراد مشروحه ذیل از شركت در آزمون معاف می‌باشند (هماهنگی لازم در این خصوص قبلاً با بنیاد شهید و امور ایثارگران بعمل آمده است).
• خانواده شاهد:شامل والدین، همسر، فرزند، خواهر و برادر شهید، مفقودالاثر و اسیر
• جانبازان و آزادگان
• همسر و فرزندان جانبازان 25% و بالاتر
• فرزندان و همسران آزادگان با سابقه اسارت یك سال و بالاتر

 

8- به ثبت نام دانشجویان و دارندگان مدارك تحصیلی بالاتر و پایین تر از مقطع تحصیلی اعلام شده در شرایط احراز مشاغل مورد اشاره و همچنین مدارك معادل(به استثناء دارندگان مدارك تحصیلی معادل صادره از دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی كشور كه در آزمون جامع سازمان سنجش آموزش كشور شركت نموده و قبول شده‌اند و گواهی مبنی بر امكان ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر با ارزش علمی را دارند) ترتیب اثر داده نخواهد شد.
9- تاریخ فراغت از تحصیل، تاریخ ترخیص خدمت نظام وظیفه و همچنین تاریخ صدور كارت پایان خدمت و یا معافیت دائمداوطلبان باید قبل از زمان برگزاری آزمون باشد و مدارك تحصیلییا كارت پایان خدمتو یا معافیت دائم كه بعد از تاریخ مذكور اخذ شده باشد مورد قبول نخواهد بود.
10- داوطلبان استخدام نباید مستخدم رسمی و یا پیمانی و یا بازخرید خدمت شده دادگستری جمهوری اسلامی ایران و سایر دستگاههای دولتی و نهادهای انقلاب اسلامی باشند.
11- حداقل سن 20 سال تمام و حداكثر سن برای دارندگان مدرك تحصیلیفوق دیپلم 30 سال(متولدین 23/09/62به بعد )، لیسانس 32 سال (متولدین23/09/60 به بعد) و برای دارندگان مدرك تحصیلی فوق لیسانس و بالاتر 34 ســال(متولدین23/09/58 به بعد) می‌باشد.
12-مسؤولیت ناشی از عدم رعایت دقیق ضوابط و شرایط اعلام شده در متن آگهی بر عهده داوطلب خواهد بود و در هر مرحله از مراحل آزمون، گزینش و جذب، محرز شود كه داوطلب به اشتباه و یا به عمد اطلاعات خلاف واقع داده و یا فاقد شرایط مندرج در آگهی است، از انجام مراحل بعدی محروم و در صورت صدور حكم استخدامی، حكم مذكور لغو و بلااثر می‌شود.
13-مواد آزمون عبارتند از:
الف – آزمون عمومی شامل:
1 –معارف اسلامی 2- ریاضی و آمار مقدماتی 3- زبان انگلیسی عمومی 4- اطلاعات سیاسی و اجتماعی و مبانی قانونی 5- زبان و ادبیات فارسی
ب- آزمون تخصصی:
سئوالات تخصصی از رشته‌های تحصیلی پیش‌بینی شده در شرایط احراز رشته‌های شغلی مندرج در آگهی تهیه خواهد شد. تبصره: اقلیت‌های دینی از پاسخگویی به سوالات معارف اسلامی معاف می‌باشند و امتیاز آن در سایر موارد امتحان توزیع می‌شود. ج - آزمون چهار مهارت اولیه ICDL شامل (مهارتهای مبانی كامپیوتر، Windows ، Word ، Excel و تایپ ده انگشتی با سرعت حداقل 150 حرف در دقیقه) این آزمون حداكثر سه ماه پس از پذیرفته شدن در آزمون‌های عمومی، تخصصی و مصاحبه انجام می‌شود.
14- نظر به اینكه برای اشتغال در برخی از مشاغل نیاز به طی دوره آموزش شغلی می‌باشد، بنابراین پذیرفته‌شدگان موظفند در شش ماهه اول خدمت، دوره مربوطه را با موفقیت طی نمایند.اعلام نتایج اولیه آزمون کادر اداری قوه قضائیه 1392

 
طبقه بندی: استخدام لیسانس،  استخدام فوق دیپلم،  استخدام نیروی انتظامی و مراكز نظامی و انتظامی،  استخدام گلستان،  استخدام تهران،  استخدام قم،  استخدام كهكیلویه و بویر احمد،  استخدام سمنان،  استخدام خراسان جنوبی،  استخدام خراسان شمالی،  استخدام ایلام،  استخدام چهار محال و بختیاری،  استخدام سیستان و بلوچستان،  استخدام اردبیل،  استخدام بوشهر،  استخدام كرمانشاه،  استخدام مركزی ( اراك )،  استخدام كردستان،  استخدام هرمزگان،  استخدام لرستان،  استخدام یزد،  استخدام آذربایجان غربی ( ارومیه )،  استخدام كرمان،  استخدام همدان،  استخدام زنجان،  استخدام خراسان رضوی ( مشهد )،  استخدام فارس ( شیراز )،  استخدام مازندران،  استخدام گیلان،  استخدام اصفهان،  استخدام خوزستان،  استخدام قزوین،  استخدام آذربایجان شرقی ( تبریز )،  استخدام البرز ( كرج )،  استخدام شهرستانها،  آگهی های استخدام دولتی، 
ارسال توسط Admin
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
امکانات جانبی

قالب وبلاگ